Hakkımızda

www.ysnconcept.com Olarak İlk Hedefimiz Müşteri Memnuniyetidir Dünyaca Ünlü Kaliteli Ürünler Tedarik edip Hızlı Bir Şekilde Kaliteyi Bilen Her Kesime Ulaşmak Başlıca İlkemizdir.

Marlboro Heets, IQos Cihaz, Jull Cihaz, Juul Pod, Juul Starterkit, Toscanello, Toscano, King Edward, Philles Titan, BackWoods, Djarum, Captain Black, Cafe creme,COHIBA, Romeo & Juliet,Gurkha Puro Gibi Dünyada Tanınmış Kaliteli Ürünleri Bünyemizde Satışa Sunarak Keyifli Ve Kaliteli Ürünler Tedarik Etmekteyiz.

İstanbul İçi Kurye İle Teslimat ve Tüm Türkiye'ye kargo ile gönderim İmkanı Sağlayıp Müşterilerimize Her Daim Güvenilir Hizmeti Sunmaktayız...

Keyifli İçimler...


Puro Nasıl İçilmelidir?

Puro içmek aslında kolay fakat zaman ve ortam gerektiren bir zevktir. İçtiğiniz puronun boyutlarına göre 20 dakika ile saatler sürebilecek zamana ihtiyacınız olabileceğini sakın unutmayın. Diğer yazılarımızdaki süreçleri tamamlayıp puronuzu içime hazır hale getirdikten sonra puronuzu yakmanız ile birlikte puro zevki yaşayacağınız dakikalar başlamış demektir.
Öncelikle bilmeniz gereken şey puronun sigara gibi içimize çekilmediğidir. Puro dumanını çekim yaptıktan sonra 3-10 saniye  ağzımızda bekletip aromasının tadına bakmak ve daha sonrasında dışarı üflememiz gerekmektedir. Puronun nikotin miktarı sigaraya göre çok daha yüksektir ve sigara gibi içe çekilmesi ileriki zamanlarda istenmeyen sağlık sorunlarına hatta nikotin zehirlenmesine yol açabilir. Sonuç olarak puro dumanını ne olursa olsun içimize çekmememiz gerekmektedir. Bununla birlikte eğer bir puro keyfini tam manası ile yaşamak istiyorsanız puro içmeden önce sucuk, yumurta vb. yemekleri tüketmeyin. Mümkün olduğunca az yağlı ve kokusuz yemekleri yiyip ağzınızı iyice temizledikten sonra puro içmeye başlayın. Ortamın puro içmeye uygun ve puro içimi sırasında bir işiniz çıkmayacağından emin olun. İçtiğiniz puronun aroması ile karıştırmak için isterseniz bir viski veya kahve sizin için puro içimini daha zevkli bir hale getirebilir. Burada seçilecek içecek tamamen puronun aromasına ve kişinin zevkine bağlı olarak değişebilmektedir.
Puronuzu içerken dakika da ortalama 2 çekim yapmak doğrusu olarak görünmektedir. Bunun sebebi puronun doğru ve orantılı yanmasını sağlayarak doğru aromayı yakalamak olarak yorumlanır. Eğer çok sık çekim yaparsanız puronuzun dumanı çok ısınır ve orantısız yanmaya başlar. Ayrıca hızlı yanma ile birlikte puronuzdan alacağınız aroma çok ciddi miktarda düşer. Bu yüzden ortalama 30 saniyede bir çekim yapmak doğru ve güzel bir puro içimine yardımcı olacaktır. Tabi bunu saat tutarak değil tamamen zamanla ve tecrübe ile alışkanlık haline getireceksiniz.
Puro külünün puronun ucunda durması puronuzu közleyerek daha sağlıklı ve stabil bir sıcaklıkta yanmasını sağlar. Puro külü sigara gibi küllüğe sürekli boşaltılmaz. Mümkün olan en uzun süre beklenir ve üstünüze düşmeye yakın küllüğe boşaltılması gerekir. Puro’nun külü ucunda durduğu sürece sizin purodan alacağınız zevki arttıracaktır. Kaliteli purolarda puro külü boyutu oldukça uzayabilir ve kül tablasına blok halinde düşebilir. Üzerine bastırdığınızda da bir kurabiye gibi dagıldığını görebilirsiniz. Burada ki kalite veya kül uzamasının sebebi puro yapraklarının tek yaprak şeklinde ve olması gerektiği kadar sıkı ve yoğun sarılmasından kaynaklıdır. Tabiki başlangıçta bunu denerken üstünüze, masaya, bilgisayarınıza veya arkadaşınızın üzerine bir kül bloğu dökmeniz muhtemel fakat zamanla içtiğiniz puro veya puroların küllerini ne zaman dökmeniz gerektiğini tecrübe ederek öğreniyor olacaksınız.
Purolarınız içim sırasında bazen kendi kendine sönebilir. Bu yeni başlayan bir puroseven için oluşabilecek normal bir durumdur. Burada yapmanız gereken puronun ucundaki külü tamamen temizleyip puronuzu tekrar yakmanız şeklinde olacaktır. Bu süre 2 saate kadar beklemiş bir puro için geçerlidir. Çok daha uun süre beklemiş bu puro içecekseniz eğer ”yarım içilmiş puronuzu nasıl içebilirsiniz” isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Puronuzu yakarken dikkat etmeniz gereken yegane şey puronun ucunun aynı anda eşit bir şekilde yanması olacaktır. Bu şekilde yanmayan bir puronun aromasını tam olarak alamayacağınızı tekrar hatırlatmak isterim.
Son olarak puronuz bitmesine yakın artık söndürmeniz gerecektir. Sakın puronuzu sigara gibi kül tablasına bastırmayın. Puronun yanan kısmı aşağı gelecek şekilde kül tablasına veya yatay bir şekilde puro küllüğüne bırakın. Çekim yapılmayan puro bir süre sonra kendi kendine sönecek ve temizlenmeye hazır olacaktır. 
www.ysnconcept.comPURO SAKLAMA VE NEMLENDİRME...!

Premium puroların saklanmasına yönelik ortamların günümüzde elektronik veya klasik ayrımı yapılmaksızın puro tüketicileri tarafından saklanmasına yönelik Humidor olarak adlandırılan saklama ortamları kullanılmaktadır. Puro ve puro kültürü ile özdeşleşen Humidor kavramı günümüzde stabil saklama ortamlarını sağlamak için geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde yıllandırmadan ziyade aksesuar ve daha çok kozmetik kaygılar nedeniyle tercih edilmektedir. Birçok kaynak içerisinde Humidor konusu gündeme geldiğinde genelde Davidoff vurgusu yapılır; ancak bu saklama ortamına ilişkin resmi anlamda ilk patent alımı 22 eylül 1882'de William W. Wentzell ve John B. Wentzell tarafından yapılmış ve 27 Şubat 1883'te onaylanmıştır. Humidoru 11 Mart 1906 yılında Novhorod-Siversky'de doğan Zino Davidoff doğmadan 8413 gün önce yani 23 yıl ve 12 gün öncesinde keşfi mümkün olmayacağından bu yöndeki vurgular birer yanılgıdır. Saklama koşuları konusunda da birçok yanılgı bulunmaktadır. Örneğin puronun ideal nemlenmesi puronun mevcut ağırlığının %13'ü oranında nemlenmesi durumunda gerçekleşmiştir. Bu nemlenme oranı yakalandığında puro eşit bir şekilde yanar, sürekli sönmez, acı tatlar vermez, tüm aromaları rahatlıkla oluşur, dış sargı yaprağı kurumuş bir his vermez ve puro ideal bir elastik yapıdadır. Amaç ideal saklama ortamında tutulmuştur yani yapılması gereken puronuzun %13 oranından nemlenmesini sağlamaktır. Bu nem oranı için temel şartlar ve ısı da dikkate alındığında %60-%70 aralığında nem ve bu nemin oluşması için de 18-22 °C derece ısıya sahip bir saklama ortamında purolar ideal olarak saklanırlar. Türkçe içerikli en büyü puro ve puro kültürü forumu kullanıcılarının önerdikleri çözümler dikkate alındığında puroseverler ısıyı ve nem için muhtelif çözümlerin yanında günümüzde artık nemlendirme için distile (saf) su ve nem kartuşlarının kullanılması tek yönlü ve kontrolsüz olması anlamında demode yöntemler olarak görülmektedir

www.ysnconcept.com


PURO NASIL YAKILMALIDIR...!


Puronun ucunun her tarafından eşit ve düzgün yanması iyi yapıldığının göstergesidir. (Yakma ve içim hatasından dolayı olabilecek yanma bozukluğunun faturası puroya değil içicisine çıkartılmalıdır.) Düzgün olmayan yanma bir baş belasıdır. Gevşek sarılması nedeniyle hızlı yanacak puronun ısısının hızla yükselmesinden, ortaya çıkacak acı tat bırakan kimyasallar ve katran içimi bozacaktır.

Aksine, çok sıkı sarılmış bir puronun ise hava kanalcıkları iyice kapalı olacağından, duman çekimi zorlaşacak, ısı yükselecektir. Bu puro çok sık sönecek ve içenin burnundan getirecektir. (Bu özellikler tamamen kullanılan yapraklar ve imalat kalitesi ile bağlantılıdır.) Kötü yapılmış bir puro kötü yanacaktır. Burada başka önemli bir özellik ise, puro kokusunun içilen mekanda uzun süre kalmamasıdır, iyi havalandırılan bir odada iki saat sonra bile koku kalır ise o puronun kalitesi iyi değil demektir.

En önemlisi puroyu baştan sona acılaşmadan içip içmediğinizdir. Puro içildikçe oluşan katran birikimi birçoğunu acı ve sert yapar. Çoğu puroda bu özellik ortaya çıktığından, birçok puro içer purosunu yarısından veya dörtte üçünden sonra içmeyi bırakır. Bu kabul edilemez bir özelliktir. Bir puroyu yüzde sekseni bitmeden atmaya mecbur kalmak büyük puan indirimini gerektirir. Bu safhada önemli bir başka nokta, puronun içimi bittikten sonra damakta kalan "tat uzunluğudur." Kaliteli bir şarabın aksine kaliteli bir puroyu içtikten sonra damağınızda kalan iyi veya kötü tat çok çabuk kaybolmalıdır.

Puro yakarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kükürtlü kibrit veya gazlı çakmak kullanılmaması gerektiğidir. Gazlı çakmak veya kibritle yakılan bir puroda tütünün aroması gazın veya kibritin kokusuyla birleşip gerçek aromasını kaybedebilir ve içim zevkini azaltabilir. Dolayısıyla "torch" diye nitelendirilen ve yandığında gaz kokusu bırakmayan özel çakmak kullanılması tavsiye edilir.

www.ysnconcept.com